داستان کوتاه

 

((داستان کوتاه))
دهقان و شکارچی

یک دهقان و یک شکارچی با هم همسایه بودند. شکارچی سگی داشت که همیشه از خانه شکارچی فرار می‌کرد و به مزرعه و آغل دهقان می‌رفت و خسارتهای زیادی به بار می‌آورد. هر مرتبه دهقان به منزل شکارچی می‌رفت و از خسارت‌هایی که سگ او به وی وارد آورده شکایت می‌کرد. هر بار نیز شکارچی با عذرخواهی قول می‌داد که جلوی سگش را بگیرد و نگذارد دیگر به مزرعه وی برود. مرتبه بعد که همین حادثه اتفاق افتاد دهقان دیگر از تکرار حوادث خسته شده بود و به جای اینکه پیش همسایه‌اش برود و شکایت کند نزد قاضی محل رفت تا از طریق قانون شکایت کند. برای قاضی ماجرا را تعریف کرد.
قاضی به وی گفت: «من می‌توانم حکم صادر کنم و همسایه ات را مجبور کنم تا تمام خسارت وارد آمده به شما را پرداخت کند. ولی این حکم دو نکته منفی دارد. یکی اینکه احتمال دارد که باز هم این اتفاق بیفتد، دیگر آن که همسایه ات با شما بد شده برای خودت یک دشمن ساخته‌ای. آیا می‌خواهی در خانه‌ای زندگی کنی که دشمنت در کنار و همسایه تو باشد؟! راه دیگری هم هست، اگر حرف‌هایی را که به شما می‌زنم اجرا کنی احتمال وقوع حادثه جدید خیلی کمتر و در حین حال از همسایه‌ات به جای دشمن یک دوست و همیار ساخته‌ای.»
دهقان گفت: «اگر اینطور است حرف شما را قبول می‌کنم.»
ولی هنگامی که قاضی به وی گفت که چه کاری باید انجام دهد عصبانی شد و گفت: «من تا حالا این همه ضرر داده‌ام، می‌خواهید که من دیگر چکار کنم؟!»
قاضی به وی گفت: «ولی شما قول دادی به حرف من گوش داده و آن را اجرا کنی.»
دهقان حرف قاضی را قبول کرد. به مزرعه خویش رفت و دو تا از قشنگ‌ترین بره‌های خودش را از آغلش برداشت و به خانه شکارچی رفت. دهقان در زد، شکارچی در را باز کرد و با قیافه عبوسی به وی گفت: «سگ من دیگر چه کار کرده؟»
دهقان در پاسخ، به شکارچی گفت: «من آمده ام از شما سپاسگزاری کنم که لطف کردید و سعی کردید جلوی سگ‌تان را بگیرید که به مزرعه من نیاید. بخاطر اینکه من چندین مرتبه مزاحم شما شده‌ام دو تا بره به عنوان هدیه برای فرزندان شما آوردم.»
شکارچی قیافه‌اش باز شد و شروع به خنده کرد و گفت: «نه شما باید ببخشید که سگ من به مزرعه شما آمده.»
با هم خداحافظی کردند. دهقان وقتی داشت به مزرعه اش برمی‌گشت صدای شادی و خوشحالی فرزندان بابت هدیه‌ای که به آنها داده بود را می‌شنید.»
دهقان روز بعد دید همسایه‌اش خانه کوچکی برای سگش درست کرده که دیگر نتواند به مزرعه وی برود. چند روز بعد شکارچی به خانه دهقان آمد و به عوض هدیه‌ای که به وی داده بود، دو تا بز کوهی که تازه شکار کرده بود را به دهقان هدیه داد و با صورتی خندان گفت چقدر فرزندانش خوشحالند و چقدر از بازی با آن بره‌ها لذت می‌برند و اگر کاری در مزرعه دارد با کمال میل به وی کمک خواهد کرد.


@sarzaminekherad

دوران فترت در انجمن...

      

 ((چون این روزها حرفهای زیادی در مورد انتخابات انجمن  و دوران فترت و...قوانین مربوط به آن بر سرِ زبان ها است و نه تنها مردم عادی که حتی برخی از اعضای انجمن هم قانون دوران فترت را نمی دانند ازاین رو نوشتاری از آقای دکتر کیقباد بهدین که در مورداهمیت دوران فترت در انجمن تهران نوشته اند و درسایت برساد آمده در اینجا گذاشته می شود.))

  اهمیت دوره فترت انجمن چاپ ارسال به دوست
کیقباد بهدین   
۲۸ آبان ۱۳۹۰
            
شاید برخی دوستان ندانند که دقیقاً دوره فترت چیست. فترت عبارت است از زمانی که از سقوط یک حاکم تا روی کار آمدن حاکم بعدی بر یک جامعه می گذرد. 

دوره فترت برای انجمن یعنی مدت زمان بین پایان یافتن دوره قانونی یک گردش از هیات مدیره تا زمان صدور پروانه فعالیت هیات مدیره گردش بعدی.
شاید بدانید که شوربختانه با انجمن های دینی مانند یک حزب سیاسی رفتار می شود و کمیسیون محترم ماده ده باید پروانه فعالیت هیات مدیره را ظرف حداکثر شش ماه صادر کند که با تاسف به طور معمول این کار در زمان مقرر صورت نمی گیرد. این بار هم انجمن فقط به ظاهر قضیه پرداخت و نتیجه انتخابات اردیبهشت را در اوایل تابستان به وزارت کشور اعلام کرد که باز خود، بر طول مدت فترت می افزاید.

 انجمن و دوره فترت
طبق قرارداد انسانی فعلی در دوره فترت فقط هیات رییسه از لحاظ قانونی تمام قدرت و ثروت را به دست می گیرد. به عبارت دیگر در این مدت هر اتفاق، مخارج، درآمد، و ...
 
که پدید آید، مسوولیت قانونی آن بر گردن رییس، نائب رییس و خزانه دار گردش پیشین
 
انجمن است. در دوره فترت از نظر قانون اعضای گردش پیشین هیات مدیره و
 
برگزیدگان مردم برای گردش بعدی هیات مدیره هیچ نقشی ندارند. ولی آیا از نظر اجتماعی و از نظر مردمی که به همین سه نفر هیات رئیسه رای داده اند هم این موضوع صادق است؟

چند حالت شاید پیش می آید؟
شوربختانه، تاریخ و سوابق موجود نشان می دهد که بیشتر شبهات و شایعاتی که علیه هیات رئیسه گردشهای پیشین انجمن پیش آمده به سبب عدم شفافیت کارکرد آنها در همین دوره فترت بوده است. به عبارت دیگر، فقدان آموزش درست اعضای هیات رئیسه برای چگونه سپری کردن دوره فترت، به آنها اجازه نداده که بدون حاشیه این دوره را پشت سر گذارند. با هم در زیر مرور می کنیم که برگزاری جلسات هیات رئیسه در دوره فترت انجمن ( که حکم همین جلسات دوشنبه های هیات مدیره انجمن را دارد ) چه شکلهایی می تواند داشته باشد:

1-      جلسات بدون آگاهی اجتماعی و رسانه ای در پایان ساعات کاری در دفتر کار یکی از اعضای هیات رئیسه برگزار می شود.

2-      جلسات بدون امکان حضور رسانه ای و بدون آگاهی اجتماعی در منزل یکی از اعضای هیات رئیسه و با نظرات و استماع همسر یا خویشاوندان وی برپا می گردد.

3-      جلسات بدون اعلام وقت قبلی و بدون حضور رسانه ها در یکی از اتاقهای انجمن تشکیل می شود.

4-      جلسات در محل قانونی نشستهای انجمن ( تالار جلسات دوشنبه ها ) و در تاریخ و ساعت مقرر ( دوشنبه ساعت 6 ) با امکان حضور مردم و رسانه ها برگزار می شود.

5-      علاوه بر همان که در بند 4 خواندید، هیات رئیسه برای آشنایی بیشتر برگزیدگان مردم برای گردش بعدی با وظایف آتی خود، از آنها دعوت می کند که به عنوان مستمع و بدون حق رای در این جلسات حاضر باشند.

6-      علاوه بر آنچه در بند 5 خواندید، هیات رئیسه از برخی از اعضای گردش پیشین هیات مدیره برای آشنا کردن برگزیدگان گردش بعدی با وظایف و مشکلات موجود دعوت به عمل می آورد.

7-      علاوه بر آنچه در بند 6 خواندید، هیات رئیسه از هیات مدیره سایر سازمانها، انجمن ها و ارگانهای زرتشتی ایران دعوت می کند در یکی از جلسات شرکت کنند و برگزیدگان گردش بعدی را با فعالیت ها و امکانات ارگان خود آشنا سازند.

جامعه چه توقعی از برگزیدگان گردش بعدی در دوره فترت دارد؟
کسانی که خود را نامزد هیات مدیره انجمن کردند و مردم آنها را برگزیدند، خودشان انتخاب کرده اند که به صورت افتخاری، وقت و زمانی از زندگی خود را در سه سال آینده بدون چشمداشت، برای کارهای اجتماعی وقف کنند و ببخشند. آنها نیازی به سپاسداری جامعه ندارند. آنها برای بهبود زندگی خود نیاز دارند، زندگی اجتماعی را بهینه کنند تا با قرار گرفتن در فضای اجتماعی بهتر و تازه تر از زندگی خود بیشتر لذت ببرند و خود را در این تازه گردانیدن جهان سهیم بدانند. آنها هیچ نیازی به خودنمایی ندارند که از امکانات انجمن برای تبلیغ خود استفاده کنند.

جامعه انتظار دارد آنها از همان روزهای ابتدایی دوره فترت این ایثار و وقف زمان زندگی خود را آغاز کنند و تلاش نمایند با مشکلات انجمن آشنا شوند، با توانایی های انجمن از نظر مالی، کاری، نیروی انسانی و ... اخت بگیرند و برای زمانی که پروانه فعالیت آنها صادر می شود کاملاً خود را آماده نمایند. آنها برای وقف زمان زندگی خود و برای بهبود جوّ موجود اجتماعی به هیچ چیزی جز انگیزه خودشان نیاز ندارند.

جامعه انتظار دارد که حتی اگر هیات رئیسه در دوره فترت با برگزیدگان مردم برای گردش بعدی همکاری نمی کند، خودشان دست از تلاش برندارند؛ کسی که خودش تصمیم گرفته برای بهینه سازی زندگی اجتماعی خود و آیندگان تلاش کند، هیچ چیزی نمی تواند مانعش شود. گاهی همین همکاری نکردن، نشان می دهد که راه درستی را پیش گرفته اید و باید ادامه دهید با پشتکاری بیشتر و انگیزه ای فراتر.

همایش « نقش برگزیدگان مردم برای گردش بعدی در دوره فترت »
اگر شما هم به عنوان یکی از اعضای جامعه یا یکی از برگزیدگان مردم برای گردش بعدی0((انجمن نیکوکاری ماوندادی زرتشتیان)) می خواهید نظرات، پیشنهادها یا برنامه های خود را در این زمینه به گوش و نظر دیگران برسانید، چکیده نوشتار خود را به نشانی رایانامه این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید    بفرستید.

برگرفته از وبلاگ نوشته های کیقباد بهدین((با اندکی تغیر" در نشانی و نام انجمن"))

                        

دیگر پول دکتر ندهید...

 

 

  

" این مطلب رو خوندم جالب بود واسه شما هم گذاشتم"

   معجزه شفابخش نوشیدن آب ولرم در درمان بیماری ها ..حتما بخوانید.

ایکاش بتوانم این مطالب را به همه انسانها برسانم که چیزی گرانتر از سلامتی جسمها نیست.،متخصصان علوم پزشکی میگویند، اگر هر کسی که این پست بدستش میرسد به کسانی که میشناسد بفرستد،باعث نجات زندگی انسان ها میشود ......

باورتان نميشود ،باید امتحان کنید تا به این باور برسید. ،بیشتر بیماریها با نوشیدن اب ولرم بطور معجزه اسا شفا می یابد،

آب خوردن با معده خالی و هنگام بیدارشدن از خواب سحرگاهی بهترین و طبیعی ترین راه درمان برای بیماری هاست ،این روش سنتی مردم ژاپن برای سالم ماندن و طول عمرشان است.ژاپنی ها از دیرباز بر این باورند نوشیدن آب با معده خالی برای بدن بسیار مفید میباشد.بررسی ها نشان می دهند، ژاپنی ها با مصرف آب گرم در ناشتا می توانند بیماری هایشان را درمان کنند. گفتنی است، با نوشیدن چهار لیوان آب به صورت ناشتا می توانید تمام سموم را از بدن خود دفع کنید و سلامتی، شادابی و طراوت هرچه بیشتر خود کمک کنید.سعی کنید این روش در شیوه زندگی خود را به حالت معمول تبدیل کنید. در این روش شما بطور معجزه اسا سالم و پر از انرژی خواهد بود.متخصصان علوم پزشکی و طب سنتی و اتحادیه بیماریهای خاص در ژاپن ،آخرین تجربه درمان با آب ولرم که نتایج صد درصد برای بیماریهای که می توان از بروز آن ها پیشگیری کرد به شرح زیر می باشند منتشر کرده است .

سردرد شدید. فشار خون. کم خونی. درد مفاصل.
فلج. ضربان شدید یا تند قلب( تپش قلب، ).
صرع. چربی. سرفه. التهاب حلق.آسم.سل. التهاب شرایین.
وهر مرضی که به بیماری های کلیه و مجاری ادرار مربوط میشود.
دیابت، هموروئید، یبوست، ، استفراغ و اسهال، گاستریت،
درد بدن، مننژیت، بیماری های گوش، ، چربی در خون و برونشیت.
زیادی ترشح اسید و التهاب معده. کم اشتهایی.
و هر مرضی که به چشم وگوش و حنجره ،حلق و بینی،مربوط میشود
به روش معجزه اسا،درمان با آبی که بجوش آمده امکان پذیر میباشد

روش مصرف : هر روز صبح زود از خواب بیدار شوید و 4 لیوان آب ولرم (یک لیتر)با معده خالی بخورید،. حتما باید آب گرم باشد ولی نه آنقدر که زبان را بسوزاند ،(ولرم نزدیک به گرم) باشد، در یکی از لیوان های اب گرم نصف لیموترش تازه بچکانید (فقط یکی از 4 لیوان ) و تا 45 دقیقه بعد هیچگونه غذایی نخورید. و پس از هر وعده غذا تا 2 ساعت آب نخورید ،(آب مصرفی شهری PH اسیدی داره لطفا از اب تصفیه شده و یا جوشیده استفاده کنید)

بعضی از افراد یا بیماران در اوایل برای نوشیدن 4 لیوان در یک وقت مشکل دارند میتوانند در ابتدا کمتر آب بنوشند و یواش یواش به 4 لیوان برسانید،

طبق ازمایشات انجام شده،و طبق براورد نتایج پزشکان، درمان با آب گرم برای امراض زیر در مدت معین درمان و در بیشتر اوقات در زمان بسیار کوتاهتر بیماری هایشان کاهش و درمان میشود ،

مرض قند 30 روز ..
فشار خون 30 روز ..
مشکلات معده 10 روز
انواع سرطان 9 ماه
سل و التهاب شرائین 6 ماه
کم غذایی 10 روز
مشکلات مجاری ادرار 10 روز
مشکلات بینی و گوش و حنجره 20 روز
مشکلات عادت ماهیانه 15 روز
مشکلات قلب و انواع آن 30 روز
سردرد شدید 3 روز
کم خونی 30 روز
چربی 4 ماه
صرع و فلج 9 ماه
مشکلات دستگاه تنفسی 4 ماه....
و کسانی که دچار ورم مفاصل هستند ،می توانند از این روش در یک هفته شاهد کاهش و درمان درد های مفصل خود باشند

این درمان هیچ گونه عوارض جانبی به دنبال نخواهد داشت.حتما یک ماه در میان این روش را انجام دهید تا معجزه ان را در سلامتیتان ببینید.موفق باشید.

لطفا به اشتراک بگذارید تا دیگر دوستان مبتلا به این درد بخوانند و ازشر این بیماری آزار دهنده نجات پیدا کنند.مهربانی هیچ هزینه ای نداشته،و رساندن دانش عبادت است. ...موفق باشید.                        

Azita Karimi and Mehraban Mavandadi shared Pooyan Mokhtari's photo.